Chcete ovládnout Instagram? Nebo jenom toužíte po dokonalé momentce do rodinného fotoalba? Stačí navštívit některé z následujících míst, které jsou zárukou originální fotky!
Za největší pískovcovou bránou v Evropě se vydejte do Národního parku České Švýcarsko. Brána měří na výšku 16 metrů a k tomu je navíc 26 metrů široká. Protože jde o nesmírně fotogenické místo, vznikají v její blízkosti okouzlující snímky.
Jihočeský kraj se může pochlubit několika historickými klenoty. Jedním z nich je i Český Krumlov, zapsaný od roku 1992 na Seznamu světového dědictví UNESCO. Málokdo také ví, že město zabodovalo v žebříčku prestižního časopisu National Geographic, kde obsadilo krásnou 16. příčku. Dostalo se tak do dvacítky nejkrásnějších míst světa!
Abyste mohli pořídit fotku nejvyššího vodopádu Česka, musíte si ji zasloužit. Celé kaskády vodopádu měří 250 metrů a stát na jeho vrcholu je opravdu nezapomenutelný zážitek. Dostanete se tady třeba po červené turistické značce z Bedřichova (Špindlerův Mlýn) přes Labskou boudu.
Tropické teploty nemají v srdci Šumavy šanci. V Boubínském pralese vám totiž přijde teplota zhruba o pět stupňů nižší. To díky vlhkosti a nepropustnosti korun stromů. Stromy tady dosahují mnohdy i padesáti metrů a společnost zrcadlových jezírek nabízí ideální podmínky k focení.
Asi nenajdete fotografovanější vyhlídku, než tu s romantickým názvem Máj. Nejznámější a nejkrásnější pohled na Vltavu vás okouzlí jedinečným meandrem řeky v bývalých Svatojánských proudech. Na místo nevede žádná turistická trasa, vyšlapanou pěšinku nadšených fotografů a beznadějných romantiků ale určitě nepřehlédnete.
Nejfotogeničtější krajina Česka se ukrývá na jižní Moravě. Dlouhé pásy hnědých či zelených polí s kapličkami a osamělými stromy se táhnou až k obzoru a na první pohled vypadají jako nekonečné. Do lokality se vydávají zkušení i amatérští fotografové z Česka i zahraničí. Každý si totiž přeje zachytit moravské Toskánsko, jak se krajině familiárně přezdívá.
Další skvost Krkonoš najdete poblíž Harrachova. Asi 10 metrů vysoký skalní stupeň v žulovém řečišti je vděčným cílem fotografů i instagramerů. V průběhu roku tak vznikají úžasné fotky, které zachycují jeden z nejkrásnějších vodopádů u nás (jeho součástí jsou i unikátní hrnce a čertova oka). Jakmile ale přijde zima, mráz promění vodu v led a vykouzlí tak mohutný ledopád, který u nás nemá obdoby.
Asi nejznámější a nejnavštěvovanější propast Česka je neodmyslitelně spjata s pověstí o zlé a nenávistné maceše, díky které si ostatně vysloužila také svůj název. Hloubka suché části propasti je 138,4 metrů a pohled z vrchního můstku není nic pro ty, kteří se bojí výšek.
Asi nejznámějšími lomy Česka jsou dvě „Ameriky“ – Malá a Velká. Soustava jámových vápencových lomů, které jsou propojené podzemními štolami, se nachází u obce Mořina v Českém krasu. K jednomu z nich se váže strašidelná historka, to ale nebrání návštěvníkům v pořizování úžasných fotek.
Adršpašské a Teplické skály jsou od roku 1933 součástí Národní přírodní rezervace. Spojuje je sedmikilometrová Vlčí rokle a během prohlídky vás okouzlí skalní věže, které dosahují výšky až 90 metrů, hluboké soutěsky, jezírka i vodopád. O zajímavé fotky tak rozhodně nebude nouze.
Tenhle skalní unikát jste pravděpodobně už někdy viděli. Minimálně aspoň v pohádce Pyšná princezna. Panská skála, která je součástí Českého středohoří, láká na unikátní „varhany“ i romantické jezírko.