Přejít k hlavnímu obsahu

Namibie

Hlavní město: Windhoek. Počet obyvatel: 2 mil (údaj z roku 2005). Rozloha: 825 418 km² (33. největší země světa). Úřední jazyk: Angličtina. Měna: Namibijský dolar. Sousední státy: Angola, Zambie, Botswana, JAR

Bezvízový styk pro obyvatele ČR: K cestě do Namibie potřebují držitelé cestovního pasu ČR vízum. Víza vydávají zastupitelské úřady Namibie v zahraničí. Vízum nelze získat na pozemních hraničních přechodech ani na letišti.

Velvyslanectví: Česká republika velvyslanectví v Namibii nemá. Veškerou agendu řeší velvyslanectví ČR v Jižní Africe.

Namibie – fotogenická země kontrastů

Je to země kontrastů, země, kterou milují fotografové i ti, kteří rádi vyrážejí do turisticky neexponovaných míst. Namibie leží na západním pobřeží Jižní Afriky, má za sebou krvavou historii, ve které bohužel nechybí ani genocida, a od roku 1990 statut nezávislé země a perly jižní Afriky.

Namibie má pouhé dva miliony obyvatel a je zároveň zemí, která má nejnižší hustotu zalidnění v celé Africe – hlavně kvůli tomu, že její území z velké části zabírají pouště – Kalahari a Namib.

Poušť Namib je nejstarší a nejsušší pouští světa. Srážek se tu opravdu nedočkáte – v průměru jich napadne centimetr ročně. Vegetace je tu tedy nulová – nicméně některé z částí této pouště jsou velmi fotogenické.

Etosha – na safari mezi zvířata

Velmi fotogenický je i národní park Etosha – vyschlá solná pánev o rozměrech 129 x 72 kilometrů – jen pozor na to, že se tu člověk smí pohybovat pouze ve voze. Pěší turistika je zakázána. Zvířat (a to i těch nebezpečných) je tu spousta a turista by nemusel setkání s některým z nich ustát ve zdraví. Branou do parku je městečko Namutoni a velkým lákadlem je i meteorit Hoba, vůbec největší meteorit, který je na Zemi k vidění. 

Hlavním městem Namibie je Windhoek, jinak také Větrná hora. A opravdu tu fouká – dílem i díky vysoké nadmořské výšce místa. Windhoek totiž leží v 1650 metrech nad mořem. Vyplatí se tady navštívit některé z tržišť, člověk tu dost snadno pořídí originální suvenýry za minimální cenu.

Psali jsme o těchto místech

Oblíbené články

Kolmanskop
Historické stavby
Diamantové město duchů Kolmanskop pohřbívá písek
V pokoji s oprýskaným modrým nátěrem na zdi převaluje vítr písečnou dunu. Sevření pouště je stále silnější a tiše svědčí o tom, že zlaté časy už dávno zmizely v nenasytném živlu. 
Duna 45
Pláže a moře
Konec, absolutní vyčerpání. Výstup na nejkrásnější dunu světa dá pěkně zabrat!
Po každých 40 krocích si musíte alespoň na minutku odpočinout, protože sklon duny je často příkřejší než 45 stupňů. Ale za ten neskutečný výhled to opravdu stojí, tomu věřte.
Deadvlei v Namibijské poušti - Cestovinky.cz
Parky a rezervace
Když krása střídá nádheru. Z Deadvlei vás rozbolí oči
Mnozí o ní hovoří jako o osmém divu světa. Jiní ji neřeknou jinak, než nejkrásnější poušť světa. O čem je řeč? O namibijské poušti Sossusvlei. Co je na ní tak úžasného?
Africká žába
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: „Jako by vám někdo užíral střeva zevnitř,“ tvrdí ti, kteří ochutnali jedovatou žábu
V Namibii mají pro strach uděláno. Jako oblíbenou delikatesu tady totiž konzumují jedovatou žábu plnou parazitů. Pokud má strávník smůlu, žába se mu uvnitř těla nehezky pomstí.
Prase v Africe
Praktický rádce
Extrémní kuchyně: Prasečí rektum s kusem střev je v Namibii ceněnou pochoutkou
Máte rádi vepřové? Pokud se někdy ocitnete v Namibii a budete slavnostně přizváni ke stolu místních, raději se příliš nevyptávejte.

Kvízy

V jakém roce vznikla osada Kolmanskop?
Zobrazit odpověď
1908.
Víte, do jakých 2 zemí poušť Namib zasahuje?
Zobrazit odpověď
Namibie a Angola.
Ve které zemi mají nejstarší poušť světa?
Zobrazit odpověď
V jihoafrické Namibii. Jde o poušť Sossusvlei.