Za půllitr čepovaného piva dáte ve většině restauračních zařízeních v průměru 50 korun. A přitom jsou místa, kde se cena k téhle magické hranici ani nepřibližuje...
Češi vypijí ročně okolo 15,2 milionů hektolitrů piva. Jeho spotřeba však dlouhodobě klesá. Příčinou mohou být nepochybně stále se zvyšující ceny.
Z restaurací a barů se proto stále častěji přesouvají do garáží, na rodinné party a zahradní sešlosti, kde buď narazí bečku, nebo si vystačí s lahvovým pivem.
Nejlepší pivo světa? Naší „plzni“ uteklo místo v TOP žebříčku jenom o kousek!
Dotyčné tak možná zarazí informace, že průměrná cena čepovaného piva v Česku není vůbec vysoká! Vlastně se pohybuje ve spodní části žebříčku, který zveřejnil jeden ze známých srovnávačů cen.
Kde si můžete dát pivo za 22 korun a kde za jedno „točené“ dáte i více než dvě stovky? Máme pro vás unikátní informace a data!
Výlety za pivem po Česku: zlatavý mok vás vytáhne pod nejvyšší horu i na jih Čech
Nejdražší čepované pivo mají v severských státech. Tady se průměrná cena čepovaného piva pohybuje v přepočtu okolo 200 Kč. Zatímco v Dánsku nebo Finsku se drží poměrně „při zemi“ a zákazníkům účtují okolo 160 Kč, v Norsku vám na půllitr čepovaného piva nebude stačit ani dvoustovka.
A kde mají čepované pivo naopak nejlevnější? Překvapivě na Ukrajině, kde činí průměrná částka 21,97 Kč. Hned po Ukrajině následuje Bělorusko, kde si účtují v průměru 27,76 Kč, a poté Rusko (38,29 Kč). Česko s průměrnou částkou 50 Kč zůstává na pomyslném chvostu. Z 38 států je na 32. příčce!
Výlety za pivem po Česku: zlatavý mok vás vytáhne pod nejvyšší horu i na jih Čech
Použité zdroje: