Poslední nadechnutí vzduchu do plic a potom následuje střemhlavý pád do sargasových hlubin řeky Neretva. Že je to nebezpečné? Inu, občas také někdo zemře, to je pravda.
Ne všude se servíruje svíčková se šesti nebo kuřecí řízek s bramborovou kaší. A je to tak v pořádku. Občas vás ale může na cestách něco zaskočit. Třeba morčata na talíři.
Milujete advent a nádhernou atmosféru předvánočních trhů? Ze stánků voní klobásky s čerstvým chlebem nebo trdelníky a vynikající svařák, opodál zní koledy a všude kolem je tolik drobností, kterými můžete o Vánocích udělat radost.
Když řeknete „Drážďany“, spousta Čechů si ihned vybaví proslulé vánoční trhy Striezelmarkt. Letos jde o 590. rok, kdy historické centrum hlavního města Saska voní vánočními štolami a svařeným vínem.
Člověk má na své poslední cestě dvě možnosti: krematorium, nebo hřbitov. U letadel je to jasné, spálit se nedají. Na několika místech světa se proto můžeme setkat s pláněmi posetými vysloužilými vraky. Podívejme se na ty největší v Americe.
Na zemi roste na tři biliony stromů. Lidé jich podle odhadu ročně vykácí zhruba 15 miliard, ale zasadí jen okolo pěti miliard nových. Myslíme si, že stromy nic necítí, protože neumí křičet ani naříkat.
Taky máte s prvním ochlazením zaječí úmysly? Řada cestovatelů se znovu chystá zvednout kotvy a vyrazit za sluncem do země, která je proslulá kilometry běloskvoucích pláží a plantážemi s kořením, jež se vyváží do celého světa.
O Ementálu – lahůdce s tradiční oříškovou příchutí – se neříká nadarmo, že je pravým králem sýrů. Patří do rodiny tvrdých sýrů, které se k labužníkům a gurmetům dostávají po několika měsících, někdy i letech zrání.
Ve světových žebříčcích těch nejkrásnějších míst stále zaujímá skvělou pozici. A přesto se o ní tak málo ví. Co může za její unikátní krvavě červené zbarvení?