České velikonoční tradice zdaleka nepatří mezi nejpodivnější. Podívejte se, které země nás v bizardních zvycích předčily!
Drastickým způsobem slaví velikonoční svátky na filipínských ostrovech. Místní mladí muži se po vzoru Ježíše Krista nechávají do krve bičovat, načež absolvují křížovou cestu, na jejímž konci se pár odvážlivců nechává ukřižovat – má to být pokání za jejich hříchy. Přestože místní vláda i katolická církev tuto tradici odsuzují, její obliba mezi místními i turisty zatím nepolevuje.
Úsměvný velikonoční zvyk mají u našich sousedů, v Německu. Majitel domu snaží přehodit velikonoční kraslici přes svůj dům, kde se na druhé straně snaží druhý člen domácnosti vejce chytit. Pokud mu to podaří, stavení je uchráněno od blesků po celý rok.
Velikonoce na Bermudách jsou tradičně spjaté s pouštěním ručně vyrobených draků. Místní si na nich dávají obzvlášť záležet, na konci dne se totiž vyhlašují vítězné modely v různých kategoriích. Říká se, že za vznikem tradice stojí jeden britský učitel, který měl problém vysvětlit dětem proces nanebevstoupení. Napadlo ho tedy jako ukázku použít právě draka, který má konstrukci kříže. Kdo by si byl pomyslel, že se z toho stane tak oblíbený rituál.
Norové milují ponuré kriminální příběhy. Tato obliba vrcholí právě na Velikonoce, kdy se stalo zvykem, že se rodina sejde u stolu a čtou se detektivní příběhy, kde se všichni snaží uhodnout, kdo je vrahem. Přizpůsobily se tomu i televizní stanice a vydavatelství. Tradičně vycházejí krátké komiksové detektivky, jejichž příběh se rozuzlí až na Velikonoční pondělí.
Na řeckém ostrově Korfu berou velikonoční úklid pěkně od podlahy. S poledním kostelním vyzváněním na Bílou sobotu startuje tradiční vyhazování nádobí. Místní začnou vyhazovat z oken hliněné amfory a džbány s vodou, které se o zem rozbijí. Nehledí se přitom na náhodné kolemjdoucí, takže je potřeba dávat si pozor. Celá akce trvá okolo 20 minut, načež se nepořádek na náklady radnice uklidí a začne slavnostní průvod lidových kapel.