Naše planeta nabízí jak nádherná místa, tak ta, do kterých se bojí vstoupit i ti největší dobrodruzi. Od Lesu sebevrahů až po horu plnou křížů, to jsou některá z nejděsivějších míst na světě. Už si balíte kufry?
Některá místa prostě nemají obdoby... Máme jich pro vás zatím deset.
Bermudský neboli Ďáblův trojúhelník už se zařadil mezi stálice nejzáhadnějších míst na planetě. V bájné oblasti v západní části severního Atlantského oceánu údajně mizí bez vysvětlení lodě, letadla i lidi. Spekuluje se o tajemných silách, mimozemšťanech i vlivu Atlantidy. Podle vědců je na vině hlavně unikající methan.
Úchvatný most z 19. století byl postaven tak, aby pomocí odrazu vody vytvářel iluzi dokonalého kruhu. Svou přezdívku dostal díky tomu, že si místní mysleli, že takový architektonický zázrak musel postavit sám Satan. Mimo jiné se taky tradují historiky o tom, že u něj straší duch zesnulé manželky hlavního stavitele. Je to jeden z důvodů, proč se po něm někteří bojí v noci přecházet (ostatní se bojí, protože je to zakázané).
Pro Filipínce normální, pro nás bizár. Na Filipínách se řídí starodávným pohřebním zvykem, na jehož základě pohřbívají své blízké do rakví připevněných ke strmým skalním stěnám. Lidi z městečka Sagada tuhle tradici údajně praktikovali víc než 2 000 let, některé rakve jsou staré víc než 100 let.
V Křivém lese v Polsku je asi 400 stromů ohnuto do pravého úhlu a nikdo přesně neví proč. Teorie mluví o několika možnostech od zatížení sněhem přes genetické mutace, vinu speciální houby až po zásah mimozemských sil. Diskutuje se taky o záměru místních lesníků, kteří chtěli ohýbáním vyrobit nábytek nebo lodě.
Měla to být ta největší zábavní atrakce v celé Brazílii, tragická smrt jejího tvůrce ale přeměnila park s vánoční tématikou na tajemné a opuštěné místo. V Santově parku stojí chátrající sobi, saně, otlučené skluzavky, strašidelný dům a jiné poničené atrakce. Říká se, že dneska prostor využívají milovníci air softu.
Podzemí Paříže vypadá jako obrovský hřbitov. Mezi lety 1785 a 1787 do něj Francouzi převáželi kosti tisíců lidí, protože kapacita pozemních pařížských hřbitovů jednoduše přestala stačit. Do roku 1814 do nich byly umístěny ostatky více než 6 miliónů lidí. Při vstupu tak na turisty čeká dlouhá přehlídka lidských lebek a dalších kostí.
Na kopec v severní Litvě umisťují lidé kříže od 14. století. Dneska už jich tam je už víc než 100 000! Místo má zároveň důležitou historickou symboliku. Hora křížů je křesťanským poutním místem, které je zároveň symbolem odporu Litevců vůči sovětským okupantům. Ač kříže Sověti třikrát zničili buldozery, místní zůstali pokaždé neoblomní a stavěli je nazpátek.
Tajemné místo na úpatí hory Fudži je spojené s démony z japonské mytologie a zároveň je velmi častým cílem sebevrahů. Od roku 1970 ho kvůli tomu dokonce musí pročesávat speciálně určená jednotka na hledání těl. Turisti na místo navíc začali přinášet kostry uhynulých zvířat a děsivě vypadající panenky bez hlav, což ještě přispělo k hororovému vzhledu celého místa.
V poušti Karakum se nachází ohromný kráter, který už 52 let nepřetržitě hoří. Pravdou je, že požáry živí zemní plyn. Díru v 70. letech při hledání ropy zapálili sovětští vědci. Teplota v kráteru se pohybuje okolo 1 000 °C.
Městská část Xochimilco v hlavním městě Mexika je známá díky děsivému ostrovu plném panenek, na kterém údajně straší. Isla de las Munecas, jak mu místní říkají, je malý ostrov se stovkami panenek visících na stromech a roztroušených v trávě.
Váže se k němu děsivý příběh. Na ostrově kdysi žil už zesnulý muž jménem Julian Santa Barrera. Po tom, co našel mrtvé dívčí tělo v nedalekém kanálu, vystavil v okolí panenky v naději, že zaženou zlé duchy. O tom, jestli se mu to povedlo, se turisti rádi sami přesvědčují.
Použité zdroje: zdroj 1, zdroj 2, zdroj 3, zdroj 4, zdroj 5, zdroj 6, zdroj 7, zdroj 8, zdroj 9