Je to neskonalý přírodní jev. Písek, kde modrá se tu střídá s fialovou, která zase přechází do červena. Tohle se dá spatřit a vyfotit jen na jediném místě na světě. Exotický Mauritius ukývá tajemství, které ještě nikdo nikdy nerozluštil.
Ostrov Mauritius zná jistě každý. Leží na východ od Madagaskaru v Indickém oceánu a jsou pro něj typické nádherné korálové útesy i bohatá mořská flóra i fauna. Nejen že je luxusní destinací pro dovolenou a najdete na něm úchvatné pláže, ale nachází se na něm také Chamarel - kousek země, na první pohled připomínající písečné duny.
Nejedná se však o obyčejný písek. Půda Chamarelu hraje hned sedmi barvami od fialové přes červenou až po modrou. Chamarel se nachází v oblasti tropických hor za pralesem a kávovníkovými plantážemi, v blízkosti dun se pak nacházejí stometrové stejnojmenné vodopády.
Za vyhlídku na úchvatné sedmibarevné duny ale musíte zaplatit vstupné. Po barevných dunách se dnes již neprojdete - jsou nepřístupné z důvodu předchozího rozkrádání půdy turisty. Ti si chtěli za každou cenu odnést v lahvičkách červenou, modrou, hnědou, fialovou, zelenou, růžovou a žlutou půdu.
Přesný původ sedmi barev jeho půdy není zatím znám. Duny jako takové jsou sopečného původu a spekuluje se o tom, že barvy má na svědomí rozdílná teplota jednotlivých prvků při tuhnutí. Převažujícími prvky v půdě jsou železo a hliník - právě díky nim vznikla v dunách taková barevná pestrost. Proč se ale barvy tak přesně oddělily, netuší nikdo.
Jak jsme již zmínili, sedmibarevné duny nejsou jediným skvostem Chamarelu. Nachází se zde i stometrový vodopád a říčka St. Denis. Pokud by vám ani to nestačilo, můžete si počkat na západ slunce a při něm se pokochat pohledem na panorama stolové hory Le Morne Brabant.