Při vyslovení jeho názvu se vám dvakrát zamotá jazyk a třikrát zkroutí palec u levé nohy. No jen schválně – zkuste si takhle bez nácviku vyslovit název nejčistšího jezera na světě.
Kdo by neznal budovu Opery? Právě ta je symbolem australského Sydney – města, které vzniklo z původně trestanecké osady a dnes patří k nejkrásnějším místům na planetě.
S dětmi do 15 let nemůžete cestovat na ostrov Pitcairn. Hrozí jim tam, že se stanou oběťmi trestného činu. Znásilnit velmi mladou dívku je tam součástí folklóru.
Australské jezero Hillier vypadá jako by v něm havarovaly kamiony plné žvýkaček nebo zubní pasty perlička. Jeho růžová barva fascinuje návštěvníky ostrovů u břehů jihozápadní Austrálie už od počátku 19. století.
Pláž Koekohe u městečka Moeraki na Jižním ostrově Nového Zélandu je poseta velkými kulatými kameny, které vypadají, jako by je tam po hře pétanque zapomněli pravěcí obři. Nebo mimozemšťani? Jak se prapodivné koule octly na plážích?
Podle hodnocení zahraničních turistických portálů jde o místo s celoročně nejlepšími podmínkami pro koupání. Přesto, že tady nenajdete pláž, ba ani bílý karibský písek, míří k němu cestovatelé z celého světa.
Nad poušť ční přibližně 600 milionů let a pokud byste ho chtěli obejít, nachodíte 9,5 km. Skalní unikát fascinoval autralské domorodce už před mnoha tisíci lety. Vyprávěli si o něm tajemné legendy a měli k němu posvátnou úctu.