Člověk má na své poslední cestě dvě možnosti: krematorium, nebo hřbitov. U letadel je to jasné, spálit se nedají. Na několika místech světa se proto můžeme setkat s pláněmi posetými vysloužilými vraky. Podívejme se na ty největší v Americe.
Příroda je mocná čarodějka a člověk občas ignorant, který si neváží toho, co pro něj vytvořila. Slyšeli jste o skleněné pláži nedaleko kalifornského Fort Bragg?
Je symbolem nejen San Franciska, ale rovnou celých Spojených států. Býval nejdelším mostem svého druhu na planetě, a i když dnes na světě existují větší „monstra“, zůstává Golden Gate Bridge obrovskou ikonou.
Když k nadmořské výšce sopky Mauna Kea přidáme i její základnu pod hladinou oceánu, dostaneme neuvěřitelných 10 kilometrů. To ovšem není jediná zajímavost nejslavnějšího vulkánu Havajského souostroví.
Havajské ostrovy, to není jen možnost odpočinku na tichomořských plážích nebo domorodé tanečnice se sukénkami z trávy a květinou ve vlasech, které se svůdně vlní za zvuku místních rytmů.
V nadmořské výšce 1885 m n. m. leží jeden z největších klenotů Kanady. Morénové jezero původem ledovcového původu patří mezi nejkrásnější jezera světa.
Potetovaný vousatý svalovec dopije plechovku koly, típne camelku, nasedne na stroj a uhání skrz prérii. Nějaký podobný obraz vám možná naskočí v mysli, když se řekne Route 66.
Kanada je jednou z nejkrásnějších zemí světa. Ale co víc – od východu na západ se totiž táhne jedna rarita. Nejdelší stezka světa. The Great Trail měří 27 000 kilometrů.
Národní park je rozlohou srovnatelný s Jamajkou, takže se sem vejdou i ty 2 milióny turistů, které sem ročně zamíří. Co je do největšího národního parku kanadské části Skalistých hor táhne?